NogometSportVijesti Top 5

Pocela prva utakmica grupe B

Prva utakmica grupe B na Euru u Njemačkoj između Hrvatske i Španije je na rasporedu danas, a tekstualni prijenos susreta iz Berlina možete pratiti na portalu Klix.ba.

45+2’ – GOOOOOOOOOOOL! Dani Carvajal je iskoristio fenomenalnu asistenciju Lamine Yamala i matirao Livakovića za rezultat prvog dijela u Berlinu.

45’ – Dvije minute nadoknade. Pokušaj Kovačića odlazi također pored gola.

45’ – Udarac Kramarića iz daljine prolazi pored gola Simona.

41’ – Velika šansa za Hrvate. Majer je uposlio Gvardiola koji je šutirao lijevom nogom, ali je njegov udarac otišao tik pored gola Simona.

36’ – Le Normand šutira nakon kornera preko gola.

33’ – Hrvati uzvraćaju na drugoj strani. Prvo Brozovićev udarac fantastično brani Simon, a onda u nastavku akcije Majer pogađa vanjski dio mreže.

32’ – GOOOOOOOOOOOL! Španija je udvostručila prednost i to zahvaljujući golu Fabiana Ruiza koji je matirao Dominika Livakovića.

30’ – Kakva šansa za Hrvate nakon gola, ali Kovačić je loše šutirao i Simon je lagano ukrotio njegov udarac.

29’ – GOOOOOOOOOOOL! Španija je povela. Morata je iskoristio sjajnu asistenciju Fabiana Ruiza i savladao Livakovića te doveo Crvenu furiju u vodstvo.

22’ – U nastavku akcije Budimir ne koristi centaršut Stanišića i šutira preko gola.

22’ – Odlična lopta Modrića za Budimira, ali Simon još jednom dobro reaguje.

18’ – Majer je izblokiran,. nastavlja se akcija za Hrvatsku. Vatreni su se oslobodili terenske inicijative Španije.

17’ – Slobodnjak za Hrvate u opasnoj zoni.

16’ – Moglo je biti opasno ispred gola Španije, ali je Unai Simon dobro pratio akciju i reagovao na vrijeme ispred Budimira.

12’ – Španija kontroliše sredinu terena, Hrvati se dobro brane, ali ozbiljnijih prilika nema.

6’ – Španci imaju inicijativu u uvodnim minutama susreta protiv Hrvatske.

1’ – Počela utakmica u Berlinu, prvi sa centra su krenuli Hrvati.

17:55 – U toku intoniranje nacionalnih himni na stadionu u Berlinu.

17:52 – Na tribinama Olimpijskog stadiona u Berlinu je veliki broj hrvatskih navijača pa će se Hrvati osjećati kao da igraju na domaćem terenu.[VSLIKA]1[/VSLIKA]

17:51 – U drugoj utakmici ove grupe sastaju se Italija i Albanija.

17:49 – Glavni sudija meča u Berlinu je Michael Oliver iz Engleske sa pomoćnicima Burtom Stuartom i Danom Cookom dok je četvrti sudija Anthony Taylor.Sudije u VAR sobi su Stuart Attwell također iz Engleske s pomoćnicima Davidom Cooteom i Polom van Boekelom iz Nizozemske.

17:37 – Pretekao je nogometaš Barcelone Kacpera Kozlowskog koji je imao 17 godina i 246 dana kada je 2021. godine zaigrao protiv Španije.