Vijesti Top 5

BRAVOOOOOOOOOOOO: Džeko postigao hat-trick za 24 minute i preuzeo vrh liste strijelaca u Turskoj!!!

Bosanskohercegovački reprezentativac Edin Džeko postigao je hat-trick za samo 24 minute u utakmici Pendika i Fenerbahčea.

Džeko je prvi put pogodio u 63. minuti nakon dodavanja Sebastiana Szymanszkog u 63. minuti utakmice za 0:3. Našem reprezentativcu zaista nije bilo teško da postigne gol u praznu mrežu Pendika.

Prethodno je Fenerbahče došao u vodstvo autogolom Erdema Canpolata i golom Irfana Cana Kahvecija u prvom poluvremenu susreta.

Nakon prvog gola u 63. minuti, uslijedila su još dva brza pogotka našeg reprezentativca za hat-trick .

Drugi gol Džeko postiže u 77. minuti. Ovoga puta sjajno se snalazi u kaznenom prostoru Pendika, u prijemu lopte namješta je sebi za šut i rutinski pogađa mrežu domaćina za 0:4.

Hat-trick je kompletirao u 87. minuti sjajnim pogotkom lijevom nogom.

Treći gol pogledajte ovdje.

Tako je naš reprezentativac izbio na čelo liste strijelaca s 10 golova u isto toliko utakmica Superlige. Jednak broj golova postigao je i Mauro Icardi.