SportVijesti Top 5

Pogledajte historijsku vožnju za BiH: Muzaferija je prva skijašica na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu (VIDEO)

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija okončala je fenomenalnu sezonu zauzevši 16. mjesto u finalu Svjetskog kupa u spustu. Bila je to ujedno i prvo finale za jednog predstavnika BiH na završnom finalu spusta u Svjetskom kupu u historiji bh. skijanja.

Austrijski Saalbach bio je domaćin i posljednje vožnje u ženskoj konkurenciji, najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija zabilježila je vrijeme 1:46:96 i upisala 16. mjesto i ostala bez bodova, jer prvih 15 skijašica upisalo je nove bodove.

Bosnia's Elvedina Muzaferija takes part in the downhill training during the FIS Alpine Skiing Women's World Cup in Saalbach, Austria on March 20, 2024. (Photo by Joe Klamar / AFP)

Prvo mjesto pripalo je Corneliji Huetter sa vremenom 1:45:08, a osvojila je Austrijanka i mali kristalni globus, jer je Lara Gut Behrami morala završiti barem među devet, ali je Švicarka podbacila i bila tek na poziciji broj 17. Muzaferija je kasnila jednu sekundu i 88 stotinki za pobjednicom Huetter.